Trek zondag met ons een Rode Lijn door Den Haag, of trek die vanuit huis

Veel Nederlanders komen zondag naar Den Haag uit protest tegen Nederlands medeplichtigheid aan Israëls oorlogsmisdaden. Veel anderen kunnen er niet bij zijn, maar willen wel iets doen. Lees de suggesties in deze campagne-update.

De oproep om als samenleving op te staan tegen het medeplichtige regeringsbeleid heeft geleid tot massale instemming en solidariteit. Meer dan 20 duizend Nederlanders hebben zich aangemeld om zondag 18 mei een menselijke Rode Lijn door Den Haag te trekken. Naar verwachting sluiten zich daar nog vele duizenden spontaan bij aan. Hieronder vind je de laatste informatie.

Spoorboekje voor De Rode Lijn op 18 mei in Den Haag

We verzamelen zondag 18 mei om 13:00 op het Malieveld en gaan dan letterlijk een rode lijn trekken door Den Haag.

Hoe we dit doen? Duizenden Nederlanders zoals jij zullen in hun rode kleding vanaf het Malieveld naar het Vredespaleis, en via het Binnenhof weer terug naar het Malieveld lopen.

Samen trekken we een rode lijn en met onze vrijwilligers zorgen we ervoor dat alles soepel en veilig verloopt.

Praktische informatie
🧭 Wat: Gezamenlijk lopen we als een rode lijn door Den Haag
🕒 Wanneer: Zondagmiddag 18 mei, vanaf 13:00
📍 Startpunt: Den Haag, het Malieveld. Bekijk hier de route.
Is lang lopen geen optie? Dan kan je eerder stoppen, bijvoorbeeld bij het Vredespaleis.
🔴 Wat neem je mee: Rode kleding aan, water, zonnebrand, zonnebril, snacks en eventueel hoofdbedekking tegen de zon.
🩺 Op het Malieveld zijn toiletten aanwezig en een EHBO post aanwezig. Langs de route staan onze vrijwilligers klaar om je bij te staan met vragen.

Let op, er kunnen op 18 mei werkzaamheden zijn op de weg of aan het spoor naar Den Haag. Plan je reis!

Tussen 13.00 en 13.30 uur is op het Malieveld een programma, gemodereerd door Hasna El Maroudi. Met voordrachten van Maurits de Bruijn, Sinan Çankaya & Stryder.

De organisatie is nog op zoek naar extra vrijwilligers. Geïnteresseerden kunnen mailen naar [email protected].

Lees verder Lees minder

Het doel van de organiserende organisaties, waaronder The Rights Forum, om de brede maatschappelijke afkeuring van het regeringsbeleid vorm te geven, is geslaagd. Naast het grote aantal deelnemers hebben zich meer dan negentig organisaties, waaronder de FNV, bij De Rode Lijn aangesloten.

Welke organisaties doen mee?

Per 16 mei hebben meer dan tachtig maatschappelijke organisaties zich achter De Rode Lijn geschaard:

  1. ActionAid
  2. AGD Nederland
  3. Ambtenaren en de Grondwet
  4. Amnesty International
  5. Amsterdam for Gaza
  6. Amsterdam for Palestine
  7. Apostolisch Genootschap
  8. Artsen voor Gaza
  9. Artsen zonder Grenzen
  10. BDS Nederland
  11. CARE Nederland
  12. Christelijk Collectief
  13. Comité 21 maart
  14. Cordaid
  15. Culemborg voor Gaza
  16. De Goede Zaak
  17. De Nieuwe Vredesbeweging
  18. DENK Jong
  19. Docenten voor Palestina
  20. Dokters van de Wereld Nederland
  21. Dolle Mina’s
  22. Dutch Scholars for Palestine
  23. DWARS (GroenLinkse Jongeren)
  24. Een Ander Joods Geluid
  25. Erev Rav
  26. Extinction Rebellion
  27. FNV
  28. Fossielvrij Nederland
  29. Framer Framed
  30. Free Palestine NL
  31. Free Press Unlimited
  32. Gate48
  33. Gender Concerns International
  34. Glocalshift
  35. Greenpeace
  36. Het Actiefonds
  37. Het Grote Midden-Oosten Platform
  38. Hivos
  39. Humanistisch Verbond
  40. Impunity Watch
  41. Islamitische Stichting Nederland
  42. Joden zeggen Nee
  43. Jongerengemeente Arminius (Jonge Remonstranten)
  44. K9 (Samenwerkingsverband van regionale moskeekoepels)
  45. Kairos-Sabeel
  46. Kerk en Vrede
  47. Meldpunt Islamofobie
  48. Melkweg Amsterdam
  49. Milieudefensie
  50. Musicians Without Borders
  51. Nederlands Palestina Komitee
  52. Nederlandse Vereniging van Journalisten
  53. Nederlandse Vereniging voor Tropische Geneeskunde en Internationale Gezondheidszorg
  54. Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten (NJCM)
  55. Neighborhood Feminists
  56. New Neighbours Utrecht
  57. Noorderslag
  58. Oxfam Novib
  59. Oy Vey
  60. Pakhuis de Zwijger
  61. Palestijnse Gemeenschap in Nederland
  62. Paradiso
  63. PAX
  64. Peace SOS
  65. PINK!
  66. Plant een Olijfboom
  67. Platform oud-diplomaten & oud-ambassadeurs tegen genocide
  68. Platform Stop Racisme
  69. Platform Vrouwen & Duurzame Vrede
  70. Poppodium 013
  71. Remonstranten
  72. Rotterdam Palestina Coalitie
  73. S.P.E.A.K.
  74. Samenwerkingsverband Islamitische Organisaties Regio Haaglanden (SIORH)
  75. Save the Children
  76. Schone Kleren Campagne
  77. SIVMO
  78. SOMO
  79. SOS Kinderdorpen
  80. Stichting Groningen-Jabalya
  81. Stichting Inclusia
  82. Stichting Kifaia
  83. Stichting Truus Wijsmuller-Meijer
  84. Stichting Vluchteling
  85. Tearfund
  86. Terre des Hommes
  87. The Rights Forum
  88. Theatre Day Productions
  89. Tivoli Vredenburg
  90. Transnational Institute
  91. Utrecht for Palestine
  92. Vredesbeweging Pais
  93. Vrienden van Tent of Nations
  94. War Child
  95. We Are Changemakers
  96. Wemos
  97. WO=MEN
Lees verder Lees minder

Hoezeer de oproep resoneert blijkt uit de vele reacties, vragen en suggesties die we ontvingen. Er bestaat grote behoefte aan gezamenlijke actie. Opvallend is het aantal reacties van mensen die niet in staat zijn om naar Den Haag te komen, maar wel een zichtbare rode lijn willen trekken – juist om het maatschappij-brede protest zichtbaar te maken. De suggesties die we ontvingen hebben we op een rijtje gezet.

Hoe trek ik thuis een Rode Lijn?

In alle suggesties staat de kleur rood centraal, bij voorkeur gecombineerd met de Palestijnse vlag vanwege de context. Hoe maak je die het beste zichtbaar?

 

  • Steek de Palestijnse vlag uit. Maak een opvallende rode wimpel of knoop iets roods aan de vlaggenstok – zoals een stuk stof, lint of sjaal – dat kan wapperen in de wind.
  • Hang iets roods uit het raam of over het balkon, zoals een deken, doek of laken. En knoop een opzichtig rood lint aan de deurknop, dat kan wapperen in de wind (misschien biedt de kerstversiering uitkomst of inspiratie).
  • Trek met stoepkrijt een dikke rode lijn voor je huis. Of doe dat samen met alle buren, als statement van de straat of buurt. Schrijf er iets bij als ‘Mijn Rode Lijn. Nee tegen Israëls genocide. Nee tegen Nederlands medeplichtigheid’. Betrek de (klein)kinderen om de lijn met krijt tekeningen te illustreren.
  • Vorm met een groep bekenden een rode lijn in je eigen woonplaats of wijk, bij voorkeur op een druk bezochte plek, en nodig passanten uit om aan te sluiten. Of trek met z’n allen een rode krijtlijn door het centrum of rond het gemeentehuis, en nodig passanten uit om een stukje voor hun rekening te nemen. Met een emmertje stoepkrijt en een paar personen kun je al aan de slag. Of maak er een kinder-happening van.
  • Kerkdiensten zouden zondag in het teken moeten staan staan van De Rode Lijn – hét morele issue van deze tijd. Ben je aangesloten bij een kerk of kerkelijke organisatie, kaart het aan.
  • Spreek op sociale media zoals Facebook, Instagram, X, Bluesky, Mastodon of LinkedIn je steun uit voor de actie. Dat kan door één van de berichten van The Rights Forum te delen, of zelf een afbeelding van een rode lijn te posten. Onze eis aan de Nederlandse regering om een te maken einde aan Nederlandse medeplichtigheid aan Israëls oorlogsmisdaden kan je ook direct aan premier Schoof richten, op @minpres (Instagram/X).
Lees verder Lees minder

Wat je ook doet en waar je ook bent, maak een foto en stuur die aan premier Schoof (@minpres op Instagram of X). Als duidelijk statement van de samenleving dat medeplichtigheid aan Israëls genocide niet wordt geaccepteerd.

© 2007 - 2025 The Rights Forum / Privacy Policy